11 pojazdów przekazał powiatom marszałek województwa

11 pojazdów przekazał powiatom marszałek województwa

11 sztuk fabrycznie nowych Fordów Ranger model WildTrack przekazał powiatom marszałek województwa Andrzej Buła. Samochody terenowe z napędem 4×4 służyć będą pracownikom Powiatowych Centrów Zarządzania Kryzysowego. 

Ponad 4 miliony złotych,  z czego prawie 3 miliony 500 tysięcy dofinansowania unijnego, przeznaczono na zakup nowoczesnych samochodów terenowych.

Dwa pojazdy trafią do Opola, a po jednym do powiatów: brzeskiego, głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, kluczborskiego, krapkowickiego, nyskiego, oleskiego, prudnickiego, strzeleckiego. Wszystkie są wyposażone w niezbędny, nowoczesny sprzęt.

Cieszę się bardzo, że również powiat nyski dostanie auto i sprzęt który wzmocni działanie w sytuacjach kryzysowych. Mając w przeszłości do czynienia z takimi sytuacjami , a także jako absolwent studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie logistyka i zarządzanie kryzysowe mogę powiedzieć że ważnym elementem jest by wyposażenie było pełne ale też jednolite a ten projekt nam to gwarantuje– mówi Daniel Palimąka – wicedyrektor gabinetu marszałka i radny powiatu nyskiego.

Każdy pojazd to FORD Ranger model WildTrack, rok produkcji 2021: 11 sztuk fabrycznie nowych samochodów terenowych o nadwoziu typu PICK-UP z homologacją ciężarową, podwójną kabiną, 5-cio osobowy, z napędem 4×4, z zabudowaną przestrzenią ładunkową i automatyczną skrzynią biegów.

Wyposażenie dodatkowe: wyciągarka, hak holowniczy, dodatkowe osłony na: silnik, skrzynię biegów i zbiornik paliwa, dodatkowe oświetlenie dachowe, dodatkowe ogrzewanie postojowe, radiostacja, system nagłośnienia umożliwiający przekazywanie komunikatów dźwiękowych.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!