19-latek pędził w terenie zabudowanym 130 km/h!

19-latek pędził w terenie zabudowanym 130 km/h!

Nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach. To dla funkcjonariuszy mocny argument ku temu, by surowo karać kierowców, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze. Przekonał się o tym 19-latek, który stracił swoje uprawnienia za zbyt szybką jazdę.

W minioną niedzielę policjanci z brzeskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na drogach lokalnych. Tuż przed godziną 17 w Skarbimierzu-Osiedle na ul. Brzeskiej namierzyli jak kierowca audi znacznie przekroczył dozwolona prędkość. Ręcznym miernikiem prędkości nagrali jak 19-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego jechał 134 km/h. W miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h.

Mężczyzna jechał wypożyczonym pojazdem i tłumaczył, że chciał je po prostu sprawdzić. Dodatkowo okazało się, że prawo jazdy posiadał zaledwie kilka miesięcy. Młody kierowca stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, został ukarany mandatem karnymi w wysokości 2 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 pkt. karnych.

fot. Opolska Policja

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!