„300 plus” już na kontach opolskich rodziców. To pieniądze na wyprawkę szkolną

„300 plus” już na kontach opolskich rodziców. To pieniądze na wyprawkę szkolną

Opolski ZUS przekazuje już pieniądze na wyprawkę szkolną dla dzieci. Od początku tygodnia na rachunki bankowe rodziców trafia po 300 złotych na każde uczące się dziecko. W regionie w szybkim tempie rośnie liczba składanych wniosków o środki na „Dobry Start”.

Rodzice i opiekunowie z Opolszczyzny wyraźnie przyspieszyli w składaniu wniosków o wypłatę pieniędzy na wyprawkę szkolną dla dzieci. Wniosek złożony w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę pieniędzy przez ZUS do końca września. Termin rejestracji wniosków upływa z końcem listopada.

– Od początku lipca zarejestrowaliśmy już 35,5 tysiąca wniosków o przyznanie wyprawki szkolnej, a wnioski te dotyczyły 49 tysięcy uczących się dzieci oraz osób powyżej 18. roku życia, które w tym roku szkolnym będą kontynuować edukację. Ponadto od poniedziałku  18 lipca realizujemy przelewy na rachunki tych osób, które wniosek wysłały najwcześniej.  W tym tygodniu, w ramach pierwszej transzy wypłaciliśmy już ponad 6,8 tysięcy świadczeń. Konta rodziców i opiekunów z regionu zostały na razie zasilone kwotą 2 milionów 49 tysięcy złotych – Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Wnioski o świadczenie dobry start na zbliżający się rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 r. Po tym terminie wypłata wyprawki szkolnej będzie niemożliwa.

Podobnie jak w zeszłorocznej edycji, wnioski mogą być składane wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały, tj. Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia.

Od 18 lipca Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła do wnioskodawców informacje
o przyznaniu świadczenia Dobry Start. W kolejnych dniach będą sukcesywnie wysyłane kolejne komunikaty. Pieniądze powinny trafić na rachunki bankowe rodziców do 5. dni roboczych od pojawienia się w skrzynce odbiorczej na PUE ZUS takiej informacji.

Sebastian Szczurek

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

województwa opolskiego

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!