Akcja 'Trzeźwość’ w stolicy województwa

Akcja 'Trzeźwość’ w stolicy województwa

Niestety wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą prawo i za kierownicę wsiadają po spożyciu alkoholu. Przed sądem stanie dwóch mieszkańców powiatu opolskiego, którzy pomimo wypitego alkoholu postanowili wyruszyć w podróż samochodem. Ci nieodpowiedzialni kierowcy zostali namierzeni podczas działań „Trzeźwość” przeprowadzonych przez opolską drogówkę.

W stolicy województwa policjanci z komendy miejskiej przeprowadzili działania pn. ,,Trzeźwość”.  Mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci i przede wszystkim trzeźwość kierowców. Na ponad 530 przeprowadzonych badań, dwóch kierujących okazało się być nietrzeźwych, w tym jeden z nich złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pierwszy to 65-letni kierowca volkswagena. Uwagę mundurowych zwrócił sposób kierowania samochodem, który mógł wskazywać na to, że kierujący może być pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i przebadany. Urządzenie pokazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

Drugi z mężczyzn wpadł podczas kontroli drogowej. 24-latek miał ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Młody kierowca stracił uprawnienia do kierowania, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Podczas kontroli drogowych policjanci z opolskiej drogówki wręczali kierującym jednorazowe alkotesty które zakupił Urząd Miasta Opola.

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!