ARN idzie w fotowoltaikę

ARN idzie w fotowoltaikę

Jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd? Rozwiązań jest kilka – jednym z nim jest np. zmniejszenie zużycia, jednak w przypadku rozgrywanego meczu czy funkcjonującego basu trudno o takie podejście. Agencja Rozwoju Nysy stawia na fotowoltaikę.

Podwyżka rachunków za prąd dotyka wszystkich, a prognozy na 2023 rok dosłownie mrożą krew w żyłach. O ile jeszcze odbiory indywidualni mogą liczyć na pomoc Urzędu Regulacji Energetyki o tyle przedsiębiorcy już nie mają takiego parasola ochronnego. ARN w ostatnim czasie zamontowała instalację fotowoltaiczną na Krytej Pływalni przy ulicy Piłsudskiego.

Dziś jesteśmy w przeddzień ogłoszenia przetargu na energię elektryczną. W zeszłym roku zużywaliśmy średnio na poziomie 400 tysięcy złotych, a dziś wiadomo, że będzie to przynajmniej 1.200.000 złotych. Inwestycję w fotowoltaikę w tym przypadku to konieczność. Kolejne panele będziemy montować na Hali Nysa.

Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy

Trzy spółki gminne SIM Nysa, SIM Opolski oraz Agencja Rozwoju Nysy zamierzają utworzyć spółdzielnię energetyczną. Dzięki temu będzie można sięgnąć po pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Wówczas możliwa byłaby budowa dużej farmy fotowoltaicznej w Radzikowicach.

 

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!