Będą uczyć, jak radzić sobie z odpadami

Będą uczyć, jak radzić sobie  z odpadami

19 organizacji społecznych zrealizuje proekologiczne projekty, które swoim zasięgiem obejmą wszystkie gminy w regionie. Będą organizować m.in. pikniki ekologiczne, szkolenia czy warsztaty na temat prawidłowej segregacji, właściwego kompostowania oraz racjonalnego wykorzystania odpadów.

Wydarzenia te będą organizowane od sierpnia do listopada br. we wszystkich powiatach województwa opolskiego. Zarząd województwa rozstrzygnął otwarty konkurs dotyczący działań edukacyjnych w zakresie gospodarowania odpadami w ramach unijnego projektu pn. “Mamy rady na odpady”.

W ramach konkursu przyznano dotacje na łączną kwotę 720 000 zł, a te 19 wygranych projektów to w sumie aż 74 mniejsze zadania w każdej gminie.

Jak podkreśla marszałek Andrzej Buła, jest to przede wszystkim kampania związana z edukacją.

Dlatego poprzez zaproszenie tak wielu partnerów do tych działań chcielibyśmy zbudować większą świadomość wśród dzieci i dorosłych na ten temat – mówi marszałek.

Projekt unijny „Mamy rady na odpady” jest realizowany przez wielu partnerów instytucjonalnych, a teraz do tego, w ramach otwartego konkursu, doszli także partnerzy społeczni, czyli fundacje i stowarzyszenia.

fot. Urząd Marszałkowski

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!