Blisko 400 wykroczeń wobec pieszych i rowerzystów

Blisko 400 wykroczeń wobec pieszych i rowerzystów

Piesi i rowerzyści są szczególną grupą uczestników ruchu drogowego. W zderzeniu z samochodem, nawet gdy pojazd ten porusza się wolno, mogą odnieść poważne obrażenia. Przy większej prędkości mówimy już o realnym zagrożeniu życia. Policja prowadziła działa NURD na terenie naszego regionu.

Blisko 400 wykroczeń wobec pieszych i rowerzystów ujawnili opolscy policjanci w ramach akcji „NURD” czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Do najczęstszych błędów kierowców wciąż zaliczamy nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu lub przejeździe rowerowym czy też wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Piesi i rowerzyści są szczególnie narażeni na skutki wypadków drogowych.

Tylko w ubiegły czwartek policjanci w całym województwie opolskim zatrzymali do kontroli blisko 400 kierowców, którzy popełnili wykroczenia wobec pieszych i rowerzystów. Do najczęstszych błędów kierowców wciąż należy wyprzedzanie na przejściu dla pieszych czy też nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i rowerzyście. Natomiast piesi ryzykując swoim życiem często przechodzą w miejscach niedozwolonych.

Opolska Policja

Jednocześnie funkcjonariusze przypominają o konieczności zakładania odblasków.

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!