Budowa Stadionu Opolskiego oficjalnie rozpoczęta!

Budowa Stadionu Opolskiego oficjalnie rozpoczęta!

Kamień węgielny zakopany… tym samym budowę nowego stadionu piłkarskiego w Opolu można uznać oficjalnie za rozpoczętą. W swoistego rodzaju sarkofagu znalazły się skrzynia czasu z pamiątkami i akt erekcyjny, a ten podpisali m. in. prezydent miasta i prezes PZPN.

Trzymam kciuki za ten projekt i mam nadzieję, że będzie to sportowa wizytówka nie tylko miasta, ale i całego regionu. Z tego miejsca więc tym bardziej chcę życzyć Odrze powrotu do elity, gdyż mając tak wspaniały klub i stadion, musi się to po prostu udać – mówił obecny na uroczystości Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Przypomnijmy, iż obiekt powstaje przy ulicy Północnej, na działce sąsiadującej z Parkiem Naukowo-Technologicznym i Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Ma pomieścić 11 600 widzów. Pod trzema trybunami mieścić się będą pomieszczenia techniczne i gospodarcze czy też punkty gastronomiczne, pierwszej pomocy medycznej, toalety, natomiast jedna z trybun zostanie zabudowana i wykorzystana na budynek klubowy.

Co ważne pierwsze piętro obiektu służyć będzie pod część komercyjną z lożami VIP, a także sale konferencyjne, również na wynajem. Miasto zamierza w ten sposób generować środki na utrzymanie stadionu, które rocznie pochłonie ok 2 mln zł (o milion więcej, niż w przypadku starego obiektu).

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!