Chciał pojechać na wakacje – stracił 4 500 złotych

Chciał pojechać na wakacje – stracił 4 500 złotych

27-latek zarezerwował apartament w Wenecji na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych. Po kilku dniach otrzymał informację o anulowaniu rezerwacji i konieczności ponownego dokonania zgłoszenia. Mężczyzna wszedł w przesłany link i podał dane z karty bankomatowej. Po chwili z konta mężczyzny zaczęły znikać pieniądze.

27-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego znalazł na popularnym portalu ogłoszeniowym ofertę hotelu w Wenecji. Mężczyzna kliknął w ogłoszenie i zarezerwował apartament, bez konieczności dokonania wcześniejszej opłaty. Po kilku dniach otrzymał wiadomość tekstową od ogłoszeniodawcy, że rezerwacja została anulowana, a na ten sam termin trzeba dokonać nowego zgłoszenia. Dodatkowo została przedstawiona tańsza oferta. W wiadomości był również podany link do ponownej rezerwacji i płatności.

Mężczyzna kliknął w przesłany link i podał dane ze swojej karty bankomatowej. Po zatwierdzeniu wprowadzonych zmian strona internetowa zniknęła, a link był już nieaktywny. 27-latek sprawdził stan swojego konta bankowego. Okazało się, że z jego konta zniknęło blisko 4.500 zł. Wtedy mężczyzna zdał sobie sprawę z tego, że padł ofiarą oszustwa.

fot. Pixabay

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!