Druhnom z Ukrainy wojna pokrzyżowała ambitne plany

Druhnom z Ukrainy wojna pokrzyżowała ambitne plany

Wojna w Ukrainie mocno wpłynęła na rodzące się ochotnicze straże pożarne m.in. w obwodzie iwanofrankiwskim. Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła spotkał się z druhnami z gminy Dubowce i zastępcą wójta tej miejscowości.

Trzy druhny z tworzonej ochotniczej straży pożarnej w Dubowcach przyjechały na kilka dni do województwa opolskiego. Celem wizyty jest przedstawienie sytuacji na Ukrainie oraz przekazanie informacji o potrzebach oraz planach związanych z niesieniem pomocy i tworzeniem struktur straży pożarnej.

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła informował, że do tej pory pomoc, jaka popłynęła w stronę naszego partnerskiego regionu iwanofrankiwskiego, wyniosła 2 miliony 600 tysięcy złotych. Opolskie pomaga także ukraińskim strażakom.

Chcemy pomagać tym, którzy pomagają na miejscu. Przekazaliśmy 18 transportów. Założyliśmy dwa kierunki pomocy: zdrowie i bezpieczeństwo. Jesteśmy też punktem łącznikowym z naszych regionów partnerskich – mówił marszałek.

W najbliższych godzinach wyjedzie sprzęt rehabilitacyjny, przygotowany przy współpracy z przedsiębiorcami przez Centrum Rehabilitacji w Korfantowie oraz sprzęt strażacki zakupiony przez samorząd województwa opolskiego.

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!