Dyplomy 2022 w Galerii Sztuki Współczesnej

Dyplomy 2022 w Galerii Sztuki Współczesnej

W Galerii Sztuki Współczesnej do 7 sierpnia można oglądać wystawę studentek i studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego „Dyplomy 2022”. Ekspozycja dostępna jest w salach głównych oraz w Galerii Aneks GSW.

Doświadczenia ostatnich semestrów dały efekty w postaci dojrzałych introspekcji, odważnych postulatów – uczących nas jak żyć, czego unikać, z czym walczyć, jak patrzeć na nas samych, jak (nie) oceniać siebie i pewnych spraw. Koncepcje kilku dyplomów przewidują interakcję z oglądającymi – tego kontaktu bardzo nam ostatnio brakowało – podkreślają organizatorzy wystawy.

Obok zaangażowanych działań, wywrotowych grafik, dekonstrukcyjnych rozpraw, rewolucyjnych projektów znajdziemy na wystawie prace służące nam do refleksji, relaksu, znalezienia prostych odpowiedzi lub postawienia pytań. Albo zwyczajnemu poczuciu się lepiej, przy patrzeniu w niebo lub kolorowe plamy.

4 sierpnia o swoich pracach opowiedzą absolwentki i absolwenci studiów magisterskich: Dominika Kulka, Karolina Maćków, Rafał Mielnik, Monika Polak.

fot. Urząd Miasta Opole

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!