Dzień Niepodległości Ukrainy w Opolu

Dzień Niepodległości Ukrainy w Opolu

Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski zaprasza na Dzień Niepodległości Ukrainy, który obchodzony jest 24 sierpnia, w rocznicę uchwalenia Deklaracji Niepodległości Ukrainy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00 w środę.

Na Placu Wolności przygotowano m. in.: warsztaty florystyczne, warsztaty garncarskie, warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, tworzenie przypinek, tatuaże natryskowe, ukraińskie lalki motanki, bransoletki, wielkie bańki mydlane, animacje oraz gry i zabawy dla dzieci. Będzie również Mobilny Szpital Doktora Clowna.

Mobilny Szpital Doktora Clowna to miejsce, w którym każdy młody (i nie tylko) śmiałek może odbyć kilkuminutowy staż z zakresu pierwszej pomocy oraz terapii śmiechem.

Z kolei w programie imprezy, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, zaplanowano różnego rodzaju koncerty. Jak choćby dzieci z Ukrainy z grupy warsztatowej „Przystań Świętego Mikołaja” pod kierunkiem Olgi Yurievej), ukraińskiego Chóru im. Mikołaja Leontowycza pod dyrekcją Jurija Mykytiuka, wokalistów ze szkoły Top Star pod kierunkiem Yulii Psiuk oraz muzyki rozrywkowej na czele z największymi ukraińskimi hitami. Nie zabraknie także pokazów akrobatyki.

fot. Urząd Miasta Opole

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!