Ekologiczne warsztaty dla dzieci i młodzieży

Ekologiczne warsztaty dla dzieci i młodzieży

Jak świadomość ekologicznych zachowań wpływa na nasze życie i przyrodę i czy warto dbać o środowisko? O tym mogą się przekonać uczniowie opolskich szkół, uczestnicząc w grze terenowej w dwóch opolskich muzeach: Muzeum Wsi Opolskiej i Muzeum Śląska Opolskiego.

O tym, jak ważna jest ekologia, nie trzeba nikogo przekonywać, ale jak zachowywać się proekologiczne, należy uczyć się każdego dnia. Na czym to wszystko polega, można dowiedzieć się w trakcie warsztatów w ramach projektu „Mamy rady na odpady” zorganizowanych przez urząd marszałkowski województwa opolskiego.

Co dobrego można zrobić z obierek z jabłek? Jak ograniczyć używanie plastiku w gospodarstwie domowym? Do jakiego kubła wyrzucamy papier, a do jakiego szkło? Na te pytania odpowiedzi odnajdą młodzi w trakcie warsztatów „Ogryzek i pestka. Zero waste”. Gra organizowana jest w zabytkowych wnętrzach kamienicy czynszowej w Muzeum Śląska Opolskiego.

Kolejne warsztaty organizowane są w Muzeum Wsi Opolskiej. W czasie gry młodzież poznaje dawne i współczesne metody radzenia sobie z domowymi odpadami. Pracownicy muzeum opowiedzą, jak można je wykorzystać np. we własnej kuchni.

Z warsztatów można skorzystać do października, łącznie z wakacjami.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!