ENOfestiwal – poznaj opolskie wina i sery

ENOfestiwal – poznaj opolskie wina i sery

Dzięki pasji, rodzinnym tradycjom i poszukiwaniu nowych smaków przybywa na Opolszczyźnie winnic, producentów serów i piw rzemieślniczych. Druga edycja ENOfestiwalu była okazją do rozmowy, wymiany doświadczeń i wypróbowania tych przysmaków.

Miłośnicy win i serów spotkali się w deszczowe sobotnie popołudnie w namiocie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. W województwie opolskim działa 14 winnic i wiele rzemieślniczych, najczęściej rodzinnych firm produkujących sery, nalewki czy piwo.

Wszystko zaczęło się od pomysłu i kilku krzaków winorośli czy małego stada kóz. Dziś te unikalne produkty stanowią lokalną markę, mają stałych wielbicieli i coraz częściej stają się znane w skali regionu.

To co się w Was rodziło z amatorskiej pasji, stało się pasją profesjonalną. Staliście się profesjonalistami zarówno pod względem technologii, ale także promocji swojego produktu. Za każdym razem dajecie mi okazję, aby się Wami pochwalić. Cieszę się, że produkcja wina jest rozłożona w całym województwie opolskim i działa na bardzo partnerskich zasadach – mówił marszałek województwa Andrzej Buła.

W programie ENOfestiwalu znalazły się również warsztaty, konkursy z nagrodami, prezentacje, degustacje oraz inne atrakcje branżowe.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!