Finisaż wystaw i koncert na tarasie

Finisaż wystaw i koncert na tarasie

Najbliższe dni w Muzeum Śląska Opolskiego to zakończenie dwóch dużych wystaw czasowych, podczas których będzie można po raz ostatni zobaczyć ekspozycję wraz z jej kuratorem. Muzeum zaprasza także na koncert, który odbędzie się na muzealnym tarasie.

W najbliższą sobotę o godz. 15:00 finisaż dwóch wystaw czasowych. Podczas ostatniego oprowadzania po wystawach przewodniczkami będą dr Bogna Szafraniec – kuratorka wystawy „Rzeczy piękne. Tkaniny Marii Bujakowej” i Marta Tobiasz z Działu Archeologicznego MŚO – wystawa „Rzeczy praktyczne. Krótka historia tkania”.

Wystawa tkanin Marii Bujakowej to pierwsza od wielu lat, monograficzna wystawa poświęcona artystce, zajmującej istotne miejsce w gronie projektantek i twórczyń tkanin drugiej połowy XX wieku. Wystawa „Rzeczy praktyczne” jest ekspozycją towarzysząca tej pierwszej. W sposób bardzo syntetyczny ukazuje to wszystko, co poprzedzało tworzenie tych właśnie rzeczy pięknych.

Początek sierpnia w muzeum rozpocznie się natomiast muzycznie. W środę 3 sierpnia, o godz. 20:00, zagrają uczestnicy 32. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu. Ten kurs to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez, zajmujących się edukacją muzyczną i kulturalną w Polsce. W programie koncertu muzyka klasyczna różnych epok. Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać w kasie muzeum. Liczba miejsc ze względu na miejsce ograniczona.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!