Grillowanie zgodne z prawem

Grillowanie zgodne z prawem

Podczas wakacji częściej niż zwykle czas spędzamy na świeżym powietrzu i przy grillu. Wielu z nas wybiera do tego ogródki działkowe czy przydomowe podwórza. Zdarza się, że w trakcie spotkania zapominamy o sąsiadach i w połączeniu z alkoholem grill przybiera nieco głośniejszą formę niż powinien. Tylko podczas ostatniego weekendu do policjantów napłynęło kilkanaście takich zgłoszeń.

Urlop, weekend, piękna pogoda, to idealne warunki na zorganizowanie grilla wraz z rodziną czy znajomymi. Mieszkańcy naszego regionu bardzo często wybierają taką formę spędzania wolnego czasu. Miejsca spotkań to, ogródki działkowe, przydomowe podwórza i rzadziej nadrzeczne bulwary czy parki miejskie.

Często w trakcie spotkań zapominamy o sąsiadach czy osobach w naszym najbliższym otoczeniu. Grill w połączeniu z napojami alkoholowymi przybiera formę głośnej imprezy, a to już tylko krok od policyjnej interwencji. Podczas ostatniego weekendu funkcjonariusze kilkunastokrotnie interweniowali na grillowych biesiadach, ponieważ uczestnicy zachowywali się niezgodnie z prawem. Są przepisy które określają ściśle nasze zachowanie w zgodzie z prawem. Przypominamy najważniejsze:

  • 51 KW – zakłócanie spokoju lub porządku publicznego – z tym wykroczeniem mamy do czynienia w przypadku, kiedy głośno rozmawiamy, śpiewamy, słuchamy muzyki oraz inne zachowania, które powodują nasze głośne zachowanie.
  • 140 KW – nieobyczajny wybryk – artykuł ten określa nam zachowania, które mogą siać zgorszenie w miejscu publicznym. Takie zachowania to np.; rozebranie się z odzieży wierzchniej (najczęściej koszulki czy też spodenek), załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych w miejscach do tego nie przygotowanych, zataczanie się i przewracanie, spanie na ławce czy chodniku oraz szereg innych zachowań powodujących naruszenie dobrych obyczajów, które w następstwie wywołują zgorszenie publiczne.
  • 141 KW – nieobyczajne ogłoszenie, napis, rysunek – głównie mamy tutaj na myśli używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne czy umieszczanie napisów czy rysunków w miejscach do tego nie przygotowanych.

Policja apelu, by czas spędzać w sposób dający dużo przyjemności nie tylko nam, ale również ludziom w naszym najbliższym otoczeniu. Myślmy nie tylko o sobie i własnych potrzebach. Wakacje, to czas odpoczynku dla wszystkich. Nie prowokujmy sytuacji w których grill kończy się obecnością policjantów.

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!