Innowacje zrewolucjonizowały opolskie firmy

Innowacje zrewolucjonizowały opolskie firmy

Pieniądze unijne sprawiły, że powstało wiele nowoczesnych, pomysłowych i konkurencyjnych produktów opolskich firm. Dzięki swoim nowatorskim rozwiązaniom śmiało wyróżniają się na rynku europejskim, a nawet światowym.

Wsparcie otrzymało łącznie 96 projektów, z czego zrealizowanych lub aktualnie realizowanych jest 85. Łączne dofinasowanie unijne wyniosło ponad 225 mln złotych, a ich wartość to ponad 442 mln złotych.

Warto mieć marzenia i pomysły, które są innowacyjne. Stworzyliśmy ramy finansowe sprawiające, że przedsiębiorcy nie musieli korzystać ze swoich zasobów. Dzięki pieniądzom unijnym przedsiębiorcy są w stanie wyprodukować lepsze, bardziej konkurencyjne produkty będące wizytówką regionu – mówił Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa.

W nowej perspektywie finansowej nie powinniśmy spodziewać się rewolucji w kwestii wsparcia innowacyjności:

Kwoty mijającego i nowego okresu programowania są bardzo podobne i oscylują w granicach 800 mln złotych samego dofinansowania. Jeśli dodamy do tego wkład po stronie przedsiębiorców czy organizacji pozarządowych, to będzie to z pewnością ponad miliard złotych. Pieniądze te wesprą opolskie uczelnie i Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu. Trafią również do podmiotów gospodarczych – tłumaczy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Funduszy Unijnych Urzędu Marszałkowskiego.

Zarząd województwa przeznaczy również spore pieniądze na jakość kapitału ludzkiego w zakresie wsparcia ustawicznego.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!