Integracja przy dźwiękach muzyki

Integracja przy dźwiękach muzyki

Blisko 540 tysięcy z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego trafi do opolskich muzyków na doposażenie muzyczne, organizację warsztatów, koncertów i spotkań integracyjnych z mieszkańcami województwa. Przed nami muzyczne lato i koncertowa jesień.

W urzędzie marszałkowskim podpisano w tej sprawie porozumienie z Gminą Prószków, a także umowy dotacyjne z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim, Stowarzyszeniem Rozwoju Kultury i Profilaktyki “Emaus” oraz Fundacją Rozwoju Artystycznego Fabryka Muzyki. Pierwsze działania ruszają już wkrótce.

Jak przyznaje marszałek Andrzej Buła, Marszałkowski Budżet Obywatelski to „drogowskaz”, na co warto wydawać pieniądze. Cieszą zarówno idee doświadczonych pomysłodawców, jak i debiutantów:

Kolejna odsłona MBO pokazuje, jak rozwijają się orkiestry dęte. Najpierw to kupno strojów, instrumentów, a teraz, gdy dołączają kolejni muzycy, doposażanie i renowacja tych już zużytych instrumentów. Cieszy mnie wysoki poziom muzykowania dla szerokiego grona odbiorców, zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach – mówi marszałek, Andrzej Buła.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!