Jechała z 9-letnim synem mając ponad promil alkoholu

Jechała z 9-letnim synem mając ponad promil alkoholu

Prudniccy policjanci zatrzymali 36-latkę, która mając ponad promil alkoholu w organizmie, kierowała audi. Kobieta w takim stanie podróżowała ze swoim 9-letnim synem. Mieszkanka powiatu prudnickiego już straciła prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

W  czwartek (7 lipca), po godzinie 19:00 policjanci ruchu drogowego w Głogówku zatrzymali do kontroli audi. Tor jazdy pojazdu wskazywał, że jego kierowca może być nietrzeźwy. Jak się okazało za kierownicą samochodu siedziała 36-letni mieszkanka powiatu prudnickiego.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Urządzenie pokazało, że w organizmie miała ponad promil alkoholu. Jakby tego było mało, kobieta w takim stanie podróżowała ze swoim 9-letnim synem. 36-latka tłumaczyła policjantom, że wracała z działki.

Teraz mieszkankę powiatu czekają poważne konsekwencje. Funkcjonariusze zatrzymali jej już prawo jazdy. Ponadto odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za co grozi jej kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę podczas wakacyjnych podróży. Okres urlopowy to czas, kiedy ruch na drogach jest większy. Niestety nietrzeźwi kierujący to realne zagrożenie w ruchu drogowym i główna przyczyna tragicznych wypadków drogowych.

informacja: KPP Prudnik

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!