Jezioro Nyskie ma być czystsze

Jezioro Nyskie ma być czystsze

Wypoczynek nad Jeziorem Nyskim oczywiście oprócz deszczowej pogody skutecznie mogą pokrzyżować sinice. Niestety jezioro w ostatnim czasie kwitnie nader często. W związku z tym władze ośrodka AKWA MARINA wytaczają ciężkie działa.

Urlop czy nawet sobotnie południe spędzone na plaży pozwoli nam na tak potrzebny odpoczynek i odprężenie. Coś do picia, coś do zjedzenia, zamki z piasku, kąpiele i piękna panorama gór w tle. Jezioro ściąga tysiące ludzi. Niestety w momencie zakwitu sinic wiele z tego czaru pryska i zaczyna się kręcenie nosem. Tym bardziej, że i tak musimy zapłacić za wstęp na teren ośrodka. Od 2-3 lat jest coraz gorzej i musieliśmy coraz częściej zakazywać kąpieli – mówi Łukasz Bogdanowski,  manager ośrodka AKWA MARINA.

Rozpoczynamy taki bardzo poważny proces walki z sinicami. W pierwszym etapie zastosujemy odpowiednie preparaty biologiczne, które mają dotlenić wodę w strefie kąpieli. Środek ma poradzić sobie także z tym co napłynie. Sypnęliśmy już pierwszą dawkę i będziemy obserwować rezultaty.

Łukasz Bogdanowski, manager ośrodka AKWA MARINA

Dodatkowo w planach są także kurtyny wodne czy siatki, które mają odgrodzić strefy kąpielowe od reszty jeziora.

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!