Kierowcy zostali skontrolowani

Kierowcy zostali skontrolowani

Z bezpieczeństwem na drogach bywa różnie – a okres wakacji sprzyja pewnemu rozprężeniu. Swoje dokładają także upały i urlopowy pośpiech.Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Opolu ostatnio skupiła się na kontroli przewozu osób oraz przestrzeganiu przez przewoźników obowiązujących ich zakazów ruchu.

W ramach akcji przez sobotę i niedzielę (25 i 26.06) opolscy inspektorzy skontrolowali 7 autobusów przewożących dzieci, młodzież oraz dorosłych na letni wypoczynek. W jednym przypadku stwierdzili naruszenie z zakresu obsługi tachografu a w innym drobne nieprawidłowości w dokumentacji, które jednak nie wpływały na bezpieczeństwo przewozu.

WITD Opole

Ponadto jak przypomina WITD – Razem z zakończeniem roku szkolnego zaczęły również obowiązywać okresowe ograniczenia oraz zakazy ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach. W ramach kontroli przestrzegania tych zakazów inspektorzy zatrzymali 8 pojazdów, z których 3 złamały obowiązujący ich zakaz poruszania.

Konsekwencje poruszania się po drodze pomimo obowiązującego zakazu to mandat dla kierowcy oraz kara pieniężna w wysokości 2000 zł na przewoźnika i 1000 zł na zarządzającego transportem – a dodatkowo zakaz dalszej jazdy do czasu ustąpienia zakazów ruchu. Ponadto inspektorzy kontrolowali również trzeźwość kierowców.

fot. WITD Opole

 

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!