Kolejne drogi dla rolników

Kolejne drogi dla rolników

Ponad 20 kilometrów dróg rolnych zbudowanych będzie w tym roku w opolskich gminach. Tym razem zarząd udzielił pomocy finansowej samorządom Jemielnicy, Branic, Lubszy, Bierawy, Ozimka i Kietrza. To kolejne gminy, które zrealizują takie inwestycje.

Największą dotację otrzymała gmina  Jemielnica, która przebuduje ponad kilometr drogi. Kolejne z najwyższych dofinansowań otrzymał  Kietrz, którzy przebuduje drogę w pobliżu Kozłówki. Gmina  Branice  zaplanowała prace drogowe w Włodzieninie.

W gminie Lubsza przebudowana będzie droga w Kościerzycach. Inwestycje odbywać się będą również w Bierawie oraz gmina Ozimek, która zbuduje drogę między Pustkowem a Szczedrzykiem.

Jak zaznacza członek zarządu województwa opolskiego Szymon Ogłaza, nie są to strategiczne inwestycje, ale bardzo ułatwiające życie mieszkańcom małych miejscowości.

Te dofinansowania są bardzo różne. Warto wspomnieć, że dzięki tym pieniądzom w województwie opolskim zostało zmodernizowanych do tej pory 200 kilometrów dróg. Jest to potężna dawka dróg, które służą nie tylko dojazdowi do pól. To również są trasy chętnie wykorzystywane przez rowerzystów – mówi Szymon Ogłaza.

W latach 2013 – 2021 z budżetu Województwa Opolskiego udzielono wsparcia finansowego samorządom gminnym z  terenu województwa opolskiego w kwocie 37 231 454 zł na dofinansowanie do wybudowanych i przebudowanych ponad 201 km dróg dojazdowych do gruntów  rolnych.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!