Kolejne inwestycje na PWSZ

Kolejne inwestycje na PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie otworzyła nowe pracownie. Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych to kolejne duże przedsięwzięcie w nyskiej PWSZ. Nowoczesne sale utworzono w budynku A przy ul. Chodowieckiego. Centrum zostało wyposażone w najwyższej klasy aparaturę i fantomy. To sprzęt ligi światowej – mówi rektor uczelni Profesor Przemysław Malinowski.

Dzięki zajęciom prowadzonym na symulatorach stopień realności jest oddany w najwyższym stopniu. Fundusze na realizację utworzenia Centrum pozyskano z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na działanie 5.3.

Bez tego typu infrastruktury dziś nie jest możliwy, mamy warunki w których kształci się na całym świecie. Z Centrum Symulacji Medycznej rok rocznie będzie korzystało kilkuset studentów. Studenci mają to możliwość kształcenia w salach niskiej i wysokiej wierności. Nasze inwestycje o obszarze kierunków medycznych to ponad 3 miliony złotych.

Profesor Przemysław Malinowski, Rektor PWSZ

W sali wysokiej wierności odbywają się zajęcia na najwyższym szczeblu nauki – mówi Małgorzata Petryk, nauczyciel akademicki

Student ma przygotowany scenariusz, jednak nie wie co jeszcze może się wydarzyć. W sali niskiej wierności wszystko dzieje się według określonego scenariusza. Przykładowo mamy tutaj inkubator otwarty, gdzie monitorowane są wszystkie parametry.

Małgorzata Petryk, nauczyciel akademicki

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!