Kompleksowa inwestycja zgodnie z planem

Kompleksowa inwestycja zgodnie z planem

W okolicach Kietrza trwają prace drogowe, związane z przebudową ponad 4 kilometrów drogi nr 416 od miasta w stronę granicy województwa. Przebudowę drogi udało się skoordynować z zaplanowaną przez samorząd gminy budową kanalizacji w Kietrzu.

Marszałek Andrzej Buła podkreśla, że to jedna z niewielu inwestycji, kiedy samorząd województwa wziął na siebie także odpowiedzialność za budowę kanalizacji.

Podpisaliśmy z panią burmistrz porozumienie dotyczące wykonanie kanalizacji podczas inwestycji drogowej. To oznacza, że na obydwie inwestycje został ogłoszony jeden przetarg i prace wykonuje jedna firma – informuje marszałek.

Przebudowa obejmuje przede wszystkim budowę nowej konstrukcji jezdni,  przebudowę skrzyżowań z drogami podporządkowanymi, w tym budowę jednego ronda, przebudowę sieci wodociągowej i oświetlenia ulicznego, budowę chodników i przebudowę zatok autobusowych.

Powstają nowe mury oporowe,  w miejscach tego wymagających odbudowane zostaną rowy przydrożne. Obiekty budowlane zostaną przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne, przebudowywana jest cała infrastruktura techniczna.

Prace powinny się zakończyć z końcem kwietnia przyszłego roku. Całość prowadzonych inwestycji to ponad 31 milionów 750 tysięcy złotych.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!