Koncert z okazji 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Opole

Koncert z okazji 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Opole

W najbliższy piątek o godzinie 17:00 w Amfiteatrze odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Opole.

Zespół Pieśni i Tańca Opole działa nieprzerwanie od 1952 roku. Jest reprezentacyjnym zespołem miasta Opola, który kultywuje bogate tradycje polskiego folkloru, wychowując kolejne pokolenia dzieci i młodzieży.

Posiada dwie grupy koncertowe (młodzieżową i dziecięcą) oraz grupę przygotowawczą. W swoim repertuarze ma tańce śląskie, krakowskie, lubelskie, rzeszowskie, kurpiowskie, wielkopolskie, mazowieckie, cieszyńskie i beskidzkie. Koncertuje w kraju i za granicą. Jest laureatem m.in. Europejskiej Nagrody Folkloru.

Od 2010 roku funkcjonuje w strukturach Młodzieżowego Domu Kultury. Zespół brał udział w festiwalach w kraju i za granicą. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Repertuar Zespołu Pieśni i Tańca „Opole” to stylizowane widowiska sceniczne, przedstawiające pieśni i tańce ludowe. Grupa liczy ponad 100 członków rozwijających swoje pasje w trzech grupach.

fot. Urząd Miasta Opole

 

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!