Marszałek dostał za darmo działkę od prezydenta Opola

Marszałek dostał za darmo działkę od prezydenta Opola

Miasto Opole przekazało nieodpłatnie Województwu Opolskiemu działkę obok powstającego Centrum Usług Publicznych przy ulicy PileckiegoDziś podpisano w tej sprawie akt notarialny.

Urząd marszałkowski obok „nowego  ratusza” to ogromne udogodnienie dla mieszkańców. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości, aby załatwić urzędowe sprawy, nie będzie trzeba przemieszczać się po całym mieście.

Dla prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, przekazanie działki to kolejny dowód na dobrą współpracę miasta z samorządem województwa:

Kontynuujemy wieloletnią dobrą współpracę. W miejscu, gdzie kilka lat temu rozpoczęliśmy budowę Centrum Usług Publicznych, teraz może zostać wybudowany kolejny budynek. To miejsce jest dedykowane mieszkańcom miasta i regionu. Skupiamy najważniejsze instytucje w jednym miejscu, tym bardziej, że obok nas znajduje się również nowa siedziba Urzędu Skarbowego – mówi Arkadiusz Wiśniewski.

Działka wielkości 62 arów, której wartość szacowana jest na 2 miliony 600 tysięcy złotych, położona jest obok zbiegu ulic Rejtana i Ozimskiej, w kierunku ulicy Pileckiego.

Wiele naszych biur, po tym, jak decyzją wojewody opolskiego zostaliśmy zmuszeniu do opuszczenia budynku przy ulicy Piastowskiej, jest w różnych lokalizacjach Opola. Zależy mi na udogodnieniach dla mieszkańców i naszych pracowników – mówi marszałek, Andrzej Buła.

Marszałek województwa dodaje, że został wyznaczony siedmioletni czas na realizację inwestycji. Pierwszym etapem będzie przygotowanie koncepcji i projektu oraz niezbędnych pozwoleń.

fot. Urząd Marszałkowski

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!