Nagroda im. Wojciecha Bogusławskiego zostaje w Opolu!

Nagroda im. Wojciecha Bogusławskiego zostaje w Opolu!

„Balladyna” w reżyserii Konrada Dworakowskiego z opolskiego Teatru Lalki i Aktora z główną nagrodą im. Wojciecha Bogusławskiego podczas 46. Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Żywa”! To było prawdziwe święto teatru, podczas którego widzowie w Opolu mogli obejrzeć sześć spektakli z całej Polski.

A o tę główną nagrodę walczyły w tym roku:  dwa spektakle Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie – Dziady” w reżyserii Mai Kleczewskiej oraz „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego, „Balladyna” w reżyserii Konrada Dworakowskiego z Teatru Lalki i Aktora z Opola,  „Lilla Weneda” Teatru Wybrzeże z Gdańska w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego, „Lalka” Teatru im. Aleksandra Fredry z Gniezna w reżyserii Radosława Rychcika oraz spektakl „Kurka wodna albo urojenie” Polskiego Teatru Tańca z Poznania w reżyserii Igora Gorzkowskiego.

Spektakle, które zobaczyli widzowie w Opolu, zostały wybrane przez komisję artystyczną pracującą pod przewodnictwem Patryka Kenckiego spośród 35 przedstawień, zgłoszonych do konkursu.

Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca było 80 tysięcy złotych.

Dziękuję za to wielkie przedsięwzięcie zarówno instytutowi, jak i ministerstwu. Dziękuję za to trwające od kilku lat systemowe wsparcie i wyrażam nadzieję, że ta nasza współpraca będzie nadal trwać – powiedział na zakończenie wydarzenia marszałek Andrzej Buła.

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!