Narkotyki schowane w pomysłowy sposób

Narkotyki schowane w pomysłowy sposób

W trakcie kontroli na opolskim fragmencie autostrady A4 funkcjonariusze KAS znaleźli narkotyki w bagażach mężczyzn podróżujących z Holandii. Narkotyki były ukryte w opakowaniu z jogurtem oraz w butelkach z kosmetykami. 

Funkcjonariusze opolskiej KAS kontrolowali pojazdy na autostradzie A4. Mundurowym towarzyszył pies służbowy Hunter, wyszkolony w wykrywaniu zapachu narkotyków. Podczas kontroli Hunter wskazał bagaże, w których wyczuł zapach narkotyków.

W pierwszym przypadku funkcjonariusze przeszukali torbę podróżną pasażera samochodu i znaleźli marihuanę, haszysz, tabletki ekstasy oraz kokainę, które ukryto w jogurcie. W drugim przypadku funkcjonariusze wykryli w bagażu 40 gram marihuany i 5 gram haszyszu, które schowano w butelkach z kosmetykami. Właścicielami niedozwolonych substancji byli młodzi mężczyźni wracający z Holandii.

Pomimo pomysłowej próby ukrycia narkotyków w przedmiotach o intensywnym zapachu, nie udało się zmylić niezawodnego węchu Huntera. Służba Celno-Skarbowa zatrzymała sprawców i zabezpieczyła zakazane używki.

Prokurator zaproponował mężczyznom karę grzywny w kwocie 6 tys. zł oraz dodatkowo 2 tys. zł nawiązki na rzecz organizacji zajmujących się zwalczaniem narkomanii. Ponadto prokurator zaproponował karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby dwóch lat.

fot. KAS Opole

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!