Nowa przychodnia zaprasza pacjentów

Nowa przychodnia zaprasza pacjentów

Nowa przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy ulicy Witosa została otwarta 1 sierpnia. Budynek znajdujący się w kompleksie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego został gruntownie wyremontowany i wyposażony w nowoczesną aparaturę.

Na remont przychodni i zakup sprzętu Miasto Opole wydało 2 mln zł, w tym 1,5 mln zł kosztował sam remont, który znacznie poprawił estetykę korytarzy i gabinetów medycznych. Zostały one również doposażone w nowe meble i nowoczesny sprzęt medyczny, w tym urządzenia do badań EKG i USG.

Przychodnia powstała w budynku D szpitala uniwersyteckiego. W ramach prac przeprowadzono też gruntowny remont wejścia głównego. Powstała nowa pochylnia dla wózków i osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Z pochylni będą korzystać zarówno pacjenci przychodni jak i szpitala.

Przychodnia posiada gabinet zabiegowy, w którym realizowany jest kalendarz szczepień ochronnych dla dzieci. Badania specjalistyczne są z kolei wykonywane przez lekarzy specjalistów w pozostałych miejskich przychodniach, jak również w znajdującym się obok szpitalu.

fot. Urząd Miasta Opole

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!