Odnowa Wsi ma 25 lat

Odnowa Wsi ma 25 lat

O programie 'Odnowy Wsi’ w Gogolinie dyskutowali liderzy, samorządowcy i specjaliści. 25 lat od wdrożenia programu opolska wieś uległa znaczącym zmianom. Podstawą niewątpliwej rewolucji byli i są sami mieszkańcy.

25 lat mija od funkcjonowania programu 'Odnowy Wsi’ w Polsce i województwie opolskim, które było jego prekursorem. Efekty widoczne są na każdym kroku. Opolska wieś, wspierana przez samorządy, wyróżnia się nie tylko estetyką i urodą wiejskich gospodarstw, ale także jakością życia.

To tutaj zrodził się pomysł i przez lata był rozwijany. Ta idea realnie wpłynęła na to, jak dziś wygląda wieś. Sukces programu wynika z sieciowania działań oraz umiejętności szukania i znajdowania kompromisów. Wsi dedykowaliśmy bardzo wiele projektów inwestycyjnych. Udało się nam odrodzić Koła Gospodyń Wiejskich – mówił marszałek Andrzej Buła.

Dwudniowa konferencja nt. Odnowy Wsi przyciągnęła ekspertów, którzy zajmują się sytuacją obszarów wiejskich. Została ona podzielona na bloki tematyczne. W pierwszym dniu odbyły się sesje 'Panorama 25lecia’ oraz 'Na drodze odnowy wsi’. Drugi dzień był dniem warsztatowym, m.in. nt. zagadnień zachowania dziedzictwa materialnego i niematerialnego, kształtowania przestrzeni wiejskiej oraz tworzenia wspólnoty.

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!