Odpowiedzą za zniszczenie tarasu widokowego

Odpowiedzą za zniszczenie tarasu widokowego

Strzeleccy kryminalni ustalili tożsamość osób, które mogą odpowiedzieć za zniszczenie tarasu widokowego w Parku Krajobrazowym Góra Św. Anny. Są to dwie osoby, 16 i 18– letni mieszkańcy powiatu strzeleckiego. Zostali już w tej sprawie przesłuchani i przyznali się do winy.

29 sierpnia do dyżurnego strzeleckiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące zniszczenia szyb ogrodzeniowych tarasu widokowego znajdującego się w Parku Krajobrazowym Góra Św. Anny. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Opolu, będąca w tej sprawie pokrzywdzonym, wyceniła wartość strat na co najmniej 80 000 zł.

W wyniku podjętych czynności strzeleccy kryminalni ustalili osoby, które mogły zniszczyć taras widokowy. 16 i 18– letni mieszkańcy powiatu strzeleckiego zostali już przesłuchani w tej sprawie i przyznali się do winy. Jak wyjaśniali, w momencie zdarzenia znajdowali się pod wpływem alkoholu, a zniszczeń dokonali poprzez rzucanie kamieniami oraz kopanie w szyby ogrodzeniowe.

Nieletni za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Starszemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może również nałożyć na nich obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

fot. Opolska Policja

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!