Ogromna wygoda dla mieszkańców i rolników

Ogromna wygoda dla mieszkańców i rolników

Pierwsze w tym roku gminy podpisały umowy na dofinansowanie budowy dróg rolnych. W tym roku z budżetu Województwa Opolskiego przeznaczono na ten cel ponad 4 miliony 709 tysięcy złotych. To pozwoli m.in. na zrealizowanie ponad 20 kilometrów dróg w 26 gminach.

Wójtowie i burmistrzowie gmin podpisali umowy na budowę dróg, które w znacznym stopniu ułatwiają dojazd rolnikom do pól. Jednocześnie to również usprawnienie lokalnego ruchu.

Gmina Walce na przebudowę 1,1 km drogi między Walcami a Malkowicami otrzymała ponad 280 tysięcy złotych. Gmina Rudniki  na budowę II etapu drogi między Kuźnicą, Lampowizną, a Dalachowem o długości 1,9 km otrzymała 470 750 złotych. Gmina Dobrodzień wybuduje za 90 250 złotych łącznik między Błachowem, a Ligotą Dobrodzieńską. Gmina Reńska Wieś  na budowę drogi od ulicy Kamiennej do akwenu otrzyma 207 375 złotych.

Dodajmy, że w latach 2013 – 2021  z budżetu Województwa Opolskiego udzielono gminom wsparcie w wysokości ponad 37 milionów złotych na dofinansowanie ponad 201 kilometrów wybudowanych i przebudowanych dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

fot. Urząd Marszałkowski

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!