Ogromne pieniądze na kulturę w regionie

Ogromne pieniądze na kulturę w regionie

Milion złotych w tym roku przeznaczono z budżetu województwa na organizowane przez instytucje i stowarzyszenia wydarzenia kulturalne. W Teatrze im. Jana Kochanowskiego podpisano umowy na imprezy organizowane do września.

Dni kultury, inscenizacje historyczne, imprezy dla dzieci, mistrzostwa mażoretek, festiwale piosenek, plenery malarskie, imprezy dla seniorów czy festiwal muzyki reggae. To tylko niektóre imprezy, na organizacje których umowy z marszałkiem województwa opolskiego podpisali ich organizatorzy. To efekt rozstrzygniętego konkursu na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Tak duża kwota na wydarzenia przygotowane przez fundacje i stowarzyszenia jest związana z tym, że co roku chcemy zwiększać pulę tych pieniędzy. W porównaniu z zeszłym rokiem jest to 200 tysięcy złotych więcej. Chcieliśmy, żeby wszystko to, co dzieje się w kulturze, było związane ze współpracą między organizacjami a naszymi instytucjami kultury – podkreśla marszałek Andrzej Buła.

W poniedziałek podpisano umowy na wydarzenia organizowane będą od wiosny do końca wakacji.

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!