Opolanie świętowali z Francuzami i Niemcami

Opolanie świętowali z Francuzami i Niemcami

Po dwuletniej przerwie, już tradycyjnie , bo po raz szósty, opolskie uczestniczyło w festynie organizowanym przez Dom Nadrenii-Palatynatu w Dijon. Tym razem nasz region był godnie reprezentowany przez Konsorcjum Kołacza Śląskiego wraz z Biurem Województwa Opolskiego w Moguncji.

Tegoroczny festyn w Dijon odbył się w dniach 11 i 12 czerwca i zgromadził przy przepięknej pogodzie tłumy mieszkańców stolicy naszego francuskiego regionu partnerskiego. Goście w każdym wieku doskonale bawili się do późnych godzin wieczornych przy wspaniałej muzyce oraz innych atrakcjach.

Opolskie stoisko było oblegane przez tłumy zwiedzających, którzy mogli zapoznać się nie tylko z różnorodnymi broszurami promującymi nasz region, zaczerpnąć informacji  o jego propozycjach turystycznych, ale również spróbować  kołacza śląskiego oraz innych tradycyjnych produktów.

Udział delegacji opolskiej w imprezie w Dijon został sfinansowany przez Dom Nadrenii-Palatynatu w Dijon oraz Urząd Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!