Opole w rytmie natury – ekopiknik z Roksaną Węgiel

Opole w rytmie natury – ekopiknik z Roksaną Węgiel

Tegoroczne wakacje w Opolu kończą się w kolorze zielonym za sprawą pikniku ekologicznego „Opole w rytmie natury”. Jutro w parku na osiedlu im. Armii Krajowej (przy górce) odbędą się warsztaty nakierowane na ideę „zero waste” i recyklingu oraz drugiego życia odpadów, czyli  gospodarkę obiegu zamkniętego.

W godzinach między 14:00 a 20:00 będzie można wziąć udział w warsztatach ekologicznych, zabawach edukacyjnych, grze plenerowej i koncertach. Gwiazdą wieczoru, zwieńczającą imprezę będzie Roksana Węgiel, która wystąpi na scenie o 20:30.

Program pikniku poprzez swoją różnorodność zapewni zabawę najmłodszym opolanom, ale nie tylko. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli poznać sposoby tworzenia naturalnych kosmetyków, świec z wosku pszczelego, ekologicznych soków czy hoteli dla owadów.

Ci, którzy lubią dawać drugie życie rzeczom, będą mogli ozdobić swoje torby bawełniane lub worki na w-f materiałami z odzysku. Dodatkowo Zakład Komunalny udostępni kontener z ORGANIKĄ i przeprowadzi warsztaty sadzenia ziół i innych roślin z jej wykorzystaniem.

Zgodnie z hasłem: „nauka poprzez zabawę” młodsi uczestnicy dowiedzą się, dlaczego warto zadbać o morza i oceany i jak trudno jest oczyścić akweny z zalegających śmieci. Na placu zostanie bowiem ustawiony basen, z którego będą mogli wyławiać odpady za pomocą wędki lub podbieraka.

Dodatkowo pojawią się autka o napędzie elektrycznym, którymi najmłodsi będą mogli się ścigać.

fot. Urząd Miasta Opole

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!