Opolska policja podsumowała akcję NURD

Opolska policja podsumowała akcję NURD

Policjanci z opolskiej drogówki postanowili w sposób szczególny przyjrzeć się niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. W efekcie zanotowali ponad 100 przypadków naruszeń przepisów prawa – zarówno przez pieszych, jak i przez kierujących samochodami. 

Policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzili kontrole w różnych częściach miasta i powiatu, zwracając uwagę na rejony szczególnie zagrożone dla ruchu pieszych. W działania zaangażowani byli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Mundurowi reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących samochodami w obrębie przejść dla pieszych oraz na przejawy łamania przepisów przez samych pieszych.

Tylko tego dnia policjanci odnotowali 103 naruszenia przepisów prawa. W większości były to przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych przez kierujących. Natomiast piesi, będący niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, niejednokrotnie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, czy też korzystali w tym czasie z telefonów komórkowych.

Pod lupę opolskiej drogówki trafili także rowerzyści i osoby poruszające się urządzeniami transportu osobistego. Mundurowi w białych czapkach ujawnili 14 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów.

fot. Opolska Policja

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!