Oszuści wyłudzili kilkadziesiąt tysięcy złotych

Oszuści wyłudzili kilkadziesiąt tysięcy złotych

Niestety – oszuści ponownie dali o sobie znać. Tym razem Komenda Powiatowa Policji w Nysie informuje o dwóch zdarzeniach. Jedno dotyczy 63-latki, natomiast drugą ofiarą padł 24-latek.

22 tysiące zł zniknęły z konta 63-letniej mieszkanki gminy Nysa, która chcąc zainwestować swoje oszczędności, postępowała zgodnie z wskazówkami przekazanymi przez fałszywego maklera giełdowego.

Komenda Powiatowa Policji w Nysie

Kolejną ofiarą okazał się 24-latek. Tym razem oszust podawał się za pracownika banku. Fałszywy bankier pod pretekstem dodatkowego zabezpieczenia konta rozmówcy, zaciągnął na jego konto kilka kredytów na łączną kwotę 70 tysięcy zł.

Metody różne, jednak w obydwu przypadkach sposób postępowania był taki sam. Oszuści zdobyli zaufanie, wskazali aplikacje do zainstalowania, od rozmówców pozyskali dane do logowania i kody autoryzacyjne.

Tym samym uzyskali dostęp do ich kont bankowych. To tylko nieliczne przykłady z wielu przypadków oszustw, z którymi w ostatnim czasie mają do czynienia funkcjonariusze.

Apelujemy o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku w tego typu operacjach i przedsięwzięciach finansowych – przypomina Policja.

W kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania – nigdy nie mamy pewności kto do nas dzwoni.
Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać naszą łatwowierność, dlatego nigdy nie podawajmy swoich danych wrażliwych i danych konta bankowego.
Każdą telefoniczną prośbę o przesłanie pieniędzy lub podanie danych konta bankowego powinniśmy traktować jako próbę oszustwa. Najlepiej w takiej sytuacji samodzielnie wpisać numer banku, zadzwonić i zweryfikować przekazane informacje.

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!