Pachnąca inwestycja dla mieszkańców Groszowic

Pachnąca inwestycja dla mieszkańców Groszowic

Opolskie składowisko odpadów stało się mniej uciążliwe dla mieszkańców Groszowic. Zakład Komunalny zrealizował bowiem kolejną inwestycję, która neutralizuje przykre zapachy.

Centrum Zagospodarowania Odpadów, działające przy ul. Podmiejskiej, od lat przyjmuje odpady od opolan. Mając na uwadze komfort życia okolicznych mieszkańców ZK stale wdraża kolejne rozwiązania, dzięki którym Centrum jest nie tylko coraz bardziej przyjazne środowisku, ale też samym mieszkańcom. Dlatego też niedawno uruchomiono nowoczesną kurtynę antyodorową, która neutralizuje nieprzyjemne zapachy pochodzące ze zbiornika na odcieki powstające podczas składowania odpadów w kwaterze składowania.

Na barierkach wokół zbiornika zamontowano system zraszaczy, który sprawia, że przykre zapachy nie wydostają się poza obręb instalacji. Bariera ta pracuję w trybie ciągłym, w godzinach, w których zapachy bywają najbardziej „dokuczliwe”. Stosowane w kurtynie środki są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

To nie pierwsza tego typu inwestycja, od kilkunastu lat działa bowiem kurtyna rozłożona wzdłuż tak zwanej kwatery, czyli miejsca składowania odpadów.

fot. Zakład Komunalny Opole

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!