Pijany, bez uprawnień, bez kasku i bez OC

Pijany, bez uprawnień, bez kasku i bez OC

Policjanci z Leśnicy zatrzymali do kontroli motocyklistę, który kierował pojazdem bez wymaganego kasku ochronnego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jednoślad, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Leśnicy zauważyli w m. Sieroniowice motocyklistę, który kierował pojazdem bez wymaganego kasku ochronnego. Uwagę policjantów zwróciło również to, że jednoślad miał zasłoniętą tablicę rejestracyjną przy użyciu chusty. Motocyklista niezwłocznie został zatrzymany do kontroli drogowej.

Kierowcą suzuki okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Ujazd. Podczas czynności policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał, nie miał aktualnej polisy ubezpieczeniowej.

W trakcie kontroli dzielnicowi sprawdzili również stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Motocykl, którym poruszał się 35-latek został usunięty z drogi na parking strzeżony. Mężczyźnie, za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

fot. Pixabay

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!