Po 20 latach przerwy Sandacz ponownie działa

Po 20 latach przerwy Sandacz ponownie działa

Burmistrz Jan Woźniak ma powody do zadowolenia – po latach starań udało się wyremontować ośrodek Sandacz nad Jeziorem Otmuchowskim. Obiekt będzie współpracował z pobliskim Domem Pomocy Społecznej, natomiast w lecie będzie to ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy dla młodzieży czyli szkoła pod żaglami.

Dancingi organizowane w otmuchowskim Sandaczu obrosły niemal legendą. Dziś po ponad 20 latach, ten kultowy ośrodek nad Jeziorem Otmuchowskim zyskał nowe życie i został uroczyście oddany po remoncie. Całość zadania pochłonęła ponad 5 milionów złotych.

Ponad 2,5 roku trwały prace związane z remontem obiektu. Zadanie było niezwykle trudne, bowiem przez ostatnie dwie dekady nieruchomość stała pusta i popadała w coraz większą ruinę. Władze Otmuchowa postawiły się jednak bardzo ambitny cel. Nowe elewacje, pokoje, kuchnia, restauracja, tarasy, leżaki czy boisko zachęcają do odwiedzin.

Chcemy powrócić do naszych kultowych dancingów. Mam nadzieję, że pierwszy zostanie zorganizowany już po Lecie Kwiatów. Do dyspozycji gości oraz mieszkańców jest już także restauracja.

Jan Woźniak, Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów

Ponadto RZGW przekazała w użyczenie Gminie Otmuchów pobliskie drogi. Na odcinku ponad 4 km pojawi się nowa nawierzchnia, oświetlenie oraz elementy małej architektury.

 

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!