Pod znakiem współpracy i pomocy finansowej

Pod znakiem współpracy i pomocy finansowej

Pomoc z budżetu województwa dla samorządów gmin, które pomagają uchodźcom, kilka zadań Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego przekazanych do realizacji samorządom lokalnym, rozstrzygnięcie konkursu na dotacje związane z renowacją zabytków – to kilka z wielu spraw, jakimi zajmowali się radni województwa podczas majowej sesji.

29 samorządów gmin otrzyma z budżetu województwa pomoc, by móc pomagać uchodźcom z Ukrainy, przebywającym na ich terenie.

Rekordową kwotę 1 miliona 200 tysięcy złotych na dotacje związane z konserwacją i renowacją obiektów zabytkowych w regionie przekazali radni województwa w ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu. To zazwyczaj inwestycje zgłaszane przez parafie, ale także wspólnoty mieszkaniowe czy prywatnych inwestorów, którzy kupują obiekty zabytkowe i dbają o ich zachowanie w jak najlepszym stanie.

Siedem zadań w ramach czwartej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego radni województwa powierzyli do realizacji samorządom lokalnym w naszym województwie.  Te zadania dla mieszkańców zrealizują do końca tego roku samorządy powiatu głubczyckiego oraz gminy Branice, Gogolin, Prószków, Skoroszyce i Pakosławice.’

Radni wprowadzili także zmiany do budżetu województwa. Największa z nich związana była z koniecznością zwiększenia dotacji dla spółki Polregio S.A. na realizację umowy dotyczącej prowadzenia kolejowych przewozów pasażerskich. Dotacja wyniesie ponad 7 milionów 600 tysięcy złotych.

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!