Podsumowanie długiego weekendu na opolskich drogach

Podsumowanie długiego weekendu na opolskich drogach

Długi czerwcowy weekend już za nami. W tym okresie w naszym regionie doszło do 7 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 6 zostało rannych. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości blisko 4 000 kierujących. Główne przyczyny zdarzeń na drodze to wciąż: nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz alkohol.

Na głównych trasach naszego regionu można było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Opolszczyzny. Policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas kontroli sprawdzali także, czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny sposób.

Od 16 do 19 czerwca na terenie naszego województwa doszło do 7 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 6 zostało rannych. W tym czasie policjanci wykonali blisko 4 000 badań stanu trzeźwości kierowców. 48 z nich usiadło za kierownicą po alkoholu. Z kolei 11 kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło 18 czerwca, w powiecie prudnickim. Tam około godz. 12:30, 36-letni kierujący motocyklem podczas hamowania stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wpadł do rowu. Pomimo reanimacji mężczyzna zmarł.

fot. Opolska Policja

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!