Podsumowanie ostatniego wakacyjnego weekendu

Podsumowanie ostatniego wakacyjnego weekendu

Za nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Niestety, w tym czasie na naszych drogach doszło do 8 wypadków, gdzie 2 osoby zginęły, a 8 zostało rannych. Zatrzymanych zostało również 32 nietrzeźwych kierujących.

Na głównych trasach naszego regionu można było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. Policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas kontroli sprawdzali także, czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny sposób.

Od 26 do 28 sierpnia na drogach naszego województwa doszło do 8 wypadków, w których zginęły 2 osoby, natomiast 8 zostało rannych. Policjanci przeprowadzili ponad 2600 badań stanu trzeźwości. Z tej liczby 32 kierujących wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Pierwszy z tych tragicznych wypadków to sytuacja z powiatu głubczyckiego, gdzie w sobotę, w Wojnowicach 42-letni kierujący motorowerem stracił panowanie nad swoim pojazdem i wjechał do rowu. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu.

Druga sytuacja miała miejsce w niedzielę, około godz. 21:00 na DW414 niedaleko Ligoty Prószkowskiej, gdzie 39-letni kierujący volkswagenem z nieustalonej na ten moment przyczyny zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się z wyprzedzającym go mercedesem kierowanym przez 52-latka, a następnie siłą odrzutu uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia kierujący volkswagenem poniósł śmierć na miejscu.

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!