Policja podsumowała wakacje 2022

Policja podsumowała wakacje 2022

Wakacje dobiegły końca, a opolscy policjanci wstępnie podsumowali dwa miesiące letniego wypoczynku. Tylko w lipcu i sierpniu, na terenie województwa, funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość ponad 91 000 kierowców. W naszym regionie doszło w tym czasie do 85 wypadków, w których zginęło 10 osób, a 99 zostało rannych.

W trakcie wakacji funkcjonariusze spotykali się 1400 razy z dziećmi, młodzieżą i pedagogami.

Funkcjonariusze z Sezonowych Ogniw Wodnych w powiecie nyskim i opolskim dbali o bezpieczeństwo wypoczywających na największych kąpieliskach w naszym regionie. Policjanci wyposażeni w łodzie motorowe, quady i terenowe radiowozy codziennie patrolowali plaże i akweny.

Niestety, pomimo licznych apeli, wielu kontroli i kampanii poświęconych bezpieczeństwu, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy stwarzają niebezpieczne sytuacje na naszych drogach. Główną przyczyną wypadków jest nadal nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu oraz nadmierna prędkość.

Podczas tegorocznych wakacji, według wstępnych danych w 85 wypadkach drogowych zginęło 10 osób, a 99 odniosło obrażenia. W analogicznym okresie 2021 roku doszło do 109 wypadków, gdzie zginęło 17 osób natomiast 113 osób zostało rannych.

policjanci ruchu drogowego sprawdzili 63 000 razy stan trzeźwości i zatrzymali 287 kierowców, którzy nie powinni tego dnia wsiąść za kierownicę. Natomiast w tym roku zatrzymali 262 nietrzeźwych kierowców. Tylko w lipcu i sierpniu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 91 000 kierowców.

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!