Policja przebadała 600 kierujących

Policja przebadała 600 kierujących

Majowy weekend był czasem intensywnej pracy policjantów z Opola i powiatu. Od minionego piątku do wtorku, funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości blisko 600 kierujących, z czego 9 odważyło się prowadzić swój pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Na drogach powiatu opolskiego – w trakcie 5 minionych dni – nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Tegoroczny majowy weekend był nieco dłuższy niż w latach ubiegłych. Od minionego piątku (29 kwietnia) nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci ruchu drogowego i prewencji. Na trasach pojawiło się więcej patroli. Służbę pełnili także policjanci w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory. Mundurowi zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszali. Niestety, aż 155 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość. Dwóch z nich, jadąc obszarem zabudowanym straciło uprawnienia do kierowania, w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h na obowiązującej pięćdziesiątce.

Podczas majowego weekendu, nasi policjanci przeprowadzili blisko 600 badań stanu trzeźwości kierujących. Niestety, aż 9 z nich odważyło się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Niechlubny rekordzista mając ponad 2 promile, 1 maja chwilę po północy przejeżdżał obok  Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Przekonany że ,,pod latarnią najciemniej” wpadł w ręce policjantów z komendy miejskiej.

W ciągu minionych 5 dni nie doszło do żadnego wypadku w Opolu i powiecie opolskim. Nasi policjanci zareagowali na 264 wykroczenia popełnione w ruchu drogowym. Głównym przewinieniem kierujących była nadmierna prędkość, jazda niesprawnym pojazdem czy niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Pogoda na kolejne dni zapowiada się obiecująco, dlatego apelujemy do kierujących o rozwagę za kierownicą. Jedźmy z wyobraźnią i prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze.

informacja – Komenda Wojewódzka Policji w Opolu

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!