Policjanci uratowali z pożaru 80-latkę

Policjanci uratowali z pożaru 80-latkę

„Nawet z narażeniem życia…” – to część roty ślubowania wypowiadana przez każdego funkcjonariusza wstępującego w szeregi Policji. Ostatnie wydarzenia podczas pożaru mieszkania w Zdzieszowicach oraz czyny policjantów udowodniły, że to nie tylko słowa. Funkcjonariusze uratowali 80-latkę z ogarniętego płomieniami budynku. 

Do zdarzenia doszło 23 lipca, około godziny 22:30 w Zdzieszowicach. Policjanci zostali wysłani do płonącego budynku mieszkalnego. Na miejscu usłyszeli, że z jednego z okien wydobywa się wołanie kobiety o pomoc. Jeden ze świadków będący na miejscu wyważył drzwi prowadzące na pierwsze piętro, gdzie uwięziona była starsza kobieta. Policjanci bez chwili wahania wbiegli do mieszkania i podjęli decyzję o ewakuowaniu mocno roztrzęsionej 80-latki.

Funkcjonariusze po przekazaniu kobiety w bezpieczne miejsce, wrócili aby sprawdzić czy w innych pomieszczeniach nie znajdują się jeszcze inne osoby. Na szczęście 80-letnia kobieta była jedyną poszkodowaną w tym zdarzeniu osobą. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy.

Najprawdopodobniej to dzięki zdecydowanej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

fot. Pixabay

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!