Policjanci uratowali zdesperowanego mężczyznę

Policjanci uratowali zdesperowanego mężczyznę

Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Ze zgłoszenia wynikało, że 29-latek ma zamiar skoczyć z mostu. Policjanci natychmiast ruszyli sprawdzić przeprawy przez Odrę. Na szczęście szybko odnaleźli mężczyznę.

W miniony weekend funkcjonariusze z Opola, jak każdej nocy, patrolowali ulice miasta. Chwilę przed godziną 02:00, młody mężczyzna zatrzymał policyjny radiowóz. Oświadczył, że jego kolega wysyła mu wiadomości wskazujące na to, że chce skoczyć z mostu i odebrać sobie życie. Analizując szybko sytuację, policjanci razem ze zgłaszającym sprawdzili miejsca, w którym mógł znajdować się zdesperowany człowiek.

Po kilku minutach zgłaszający rozpoznał znajomego na jednym z wiaduktów. 29-latek na widok kolegi i mundurowych przeszedł za barierkę i stanął na krawędzi mostu. Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Na miejsce przyjechał kolejny radiowóz.

Funkcjonariusze podzielili się na dwa zespoły i rozpoczęli rozmowę. W jej trakcie podchodzili coraz bliżej mężczyzny, aż w pewnym momencie chwycili go i ściągnęli w bezpieczne miejsce. Mieszkaniec Opola został przekazany załodze pogotowia ratunkowego.

Sytuacja znalazła swój szczęśliwy finał dzięki reakcji zgłaszającego i szybkim działaniom policjantów.

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!