Policjanci z jasnym przekazem – nie bój się ratować

Policjanci z jasnym przekazem – nie bój się ratować

Policjanci z Brzegu i Opola zaangażowali się w projekt 'Nie bój się ratować’. To inicjatywa Stowarzyszenia Pozytywni Klub Myśli Społecznej Inicjatywy. Ponad 100 uczniów ze szkół ponadpodstawowych skorzystało z gościny 1. Brzeskiego Pułku Saperów. Młodzież uczyła się pierwszej pomocy, a także miała okazję zapoznać się ze specyfiką służby policyjnej.

Wśród instruktorów znaleźli się ratownicy z 1. Brzeskiego Pułku Saperów, brzeskiej straży pożarnej, służby więziennej, a także ratownicy policyjni z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Młodzież uczyła się jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy dorosłym i dzieciom. Miała również możliwość wykonania resuscytacji na fantomie z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Młodzież uczyła się także tamować krwotok, zakładać opatrunki uciskowe i transportować rannego.

Na osobnych stanowiskach młodzież zapoznała się ze specyfiką poszczególnych służb mundurowych. Poznała również etapy postępowania kwalifikacyjnego i dowiedziała się na czym polega kurs podstawowy dla policyjnych kadetów.

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!