Policjanci zyskali mobilne laboratorium

Policjanci zyskali mobilne laboratorium

Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu otrzymali specjalistyczny ambulans. Ford transit custom o wartości ponad 170 000 złotych jest wykorzystywany przez policjantów między innymi do przeprowadzania oględzin na miejscu przestępstw. 65 000 złotych potrzebne do zakupu i wyposażenia samochodu przekazał Opolski Urząd Marszałkowski, a reszta kwoty pochodzi z budżetu Komendy Głównej Policji.

W 2018 roku z środków Urzędu Marszałkowskiego dofinansowano m.in. zakup 15 sztuk analizatorów wydechu do wstępnego badania. Rok później wsparto finansowo jubileusz 100-lecia policji. W 2020 roku samorząd województwa przekazał 70 tysięcy złotych m.in. na zakup komputerów oraz sprzętu niezbędnego do profesjonalnego prowadzenia poszukiwań osób zaginionych czy wsparcie związane z uzupełnieniem wakatów w garnizonie opolskim. Natomiast w 2021 dotacja wyniosła 65 tysięcy złotych i została przeznaczona na Fundusz Wsparcia Policji, który umożliwił zakup opisywanego furgonu. W tym roku przekazano 150 tysięcy złotych na zakup ścianki wizyjnej.

Kieruję się zasadą, że nie dzielę instytucji na państwowe, samorządowe czy instytucjonalne. Pieniądze publiczne trafiają na dobry grunt. To bardzo duży wysiłek policjantów, którzy sami zadbali o odpowiedni dobór samego pojazdu, jak i wyposażenia. Wszyscy pracujemy na rzecz bezpieczeństwa i dobrego życia naszych mieszkańców. Mimo że policja jest finansowana z budżetu centralnego, bez wahania przekazuję dotacje na wzmocnienie nie tylko policji.

Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego

Samochód jest wyposażony i dostosowany do potrzeb służby zgodnie z dyspozycjami policjantów laboratorium kryminalistycznego. Pod jego maską znajduje się 2 litrowy silnik diesla, o mocy 130 km. Znajduje się w nim także specjalistyczny sprzęt, który technicy wykorzystują w codziennej służbie.

fot. Opolska Policja

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!