Powstaje Centrum Skonsolidowanych Usług Rehabilitacyjnych

Powstaje Centrum Skonsolidowanych Usług Rehabilitacyjnych

W Korfantowie powstaje Centrum Skonsolidowanych Usług Rehabilitacyjnych. To znacząco poprawi warunki dla rehabilitacji leczniczej, związanej m.in. z następstwami choroby wywołanej Covid-19. Ten unijny projekt, realizowany przez OCR w Korfantowie z ponad dwudziestoma partnerami, wart jest niemal 34 miliony złotych.

To przede wszystkim rozbudowa i nadbudowa pawilonu szpitalnego Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. Inwestycja ta wpłynie na komfort leczenia pacjentów, tutaj praktyczną wiedzę zdobywać będą także studenci medycyny i fizjoterapii.

Nowy pawilon łóżkowy stworzy lepsze warunki dla pacjentów rehabilitacyjnych, którzy dziś leżą w wieloosobowych salach bez węzłów sanitarnych, pozwoli na zmianę lokalizacji oddziału chirurgii ortopedycznej z budynku zamku, wyeliminuje też konieczność transportu pacjentów po zabiegach operacyjnych.

Rozbudowany pawilon będzie stanowił bazę dydaktyczną dla studentów Uniwersytetu Opolskiego kierunku lekarskiego zgodnie z zawartym porozumieniem, jak również dla studentów kierunku fizjoterapii  Politechniki Opolskiej oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i Katowicach.

Zarówno pacjenci, jak i my czekaliśmy na tę inwestycję z utęsknieniem. Poprawią się warunki bytowe pacjentów, ale polepszą się też nasze warunki lokalowe – mówi ordynator oddziału rehabilitacji OCR Jan Wierzchowiec.

fot. OCR w Korfantowie

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!